POLICJA 997 15 cze 18:40 | Redaktor

W czwartek (13 czerwca) odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku-2024”. Patrol w składzie: sierż. David Kalkowski i post. Tobiasz Jałkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy okazał się najlepszy w województwie.

We współzawodnictwie udział brali policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Łącznie w zawodach rywalizowało 42 policjantów, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonionych podczas zawodów rozgrywanych w poszczególnych powiatach.

Każda komenda była reprezentowana przez dwóch policjantów, z wyjątkiem komendy w Bydgoszczy i Toruniu, które wystawiły dwa dwuosobowe zespoły.

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach:

 • Test wiedzy zawodowej.
 • Sprawdzian technik obezwładniania osób.
 • Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.
 • Sprawdzian sprawności fizycznej.
 • Udzielanie pierwszej pomocy.

W bardzo emocjonujących i wyrównanych zawodach najlepszy okazał się patrol nr 1 z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w składzie:

 • sierż. David Kalkowski
 • post. Tobiasz Jałkiewicz

Drugie miejsce przypadło w udziale patrolowi Komendy Powiatowej Policji w Świeciu w składzie:

 • sierż. szt. Damian Wohlfeil
 • sierż. Bartosz Horstman

Trzecie miejsce na podium zajęli policjanci patrolu nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy  w składzie:

 • sierż. Jakub Kleczek
 • sierż. Paweł Sobocki

Przeprowadzenie wojewódzkich eliminacji oprócz rywalizacji sportowej, było przede wszystkim wyśmienitą okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności zawodowych policjantów, zarówno wiedzy teoretycznej, jak i sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich, doskonalenia technik obezwładniania osób, a także udzielania pierwszej pomocy osobie z masywnym krwawieniem.

Trzeba zaznaczyć, iż tego typu zawody mają ogromny wpływ na poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów, a także stanowią istotny element w procesie doskonalenia zawodowego.

Zawody odbyły się pod patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego Michała Sztybla. Drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Jakuba Gorczyńskiego.

Nagrody zwycięzcom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński wspólnie z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego Sławomirem Szymańskim.

W uhonorowanie zwycięzców włączyły się także Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego reprezentowany przez wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Jerzego Kostrzewskiego oraz IPA Sekcja Polska Kujawsko – Pomorska Grupa Wojewódzka reprezentowana przez prezesa zarządu Krzysztofa Rozpędowskiego.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 11-13 września 2024 roku na terenie Szkoły Policji w Słupsku, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentować będą patrole, które w eliminacjach wojewódzkich zajęły pierwsze i drugie miejsce.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor