POLICJA 997 9 sie 2019 | Redaktor
Narkotyki i materiały wybuchowe najlepiej wywącha Ikra. Z przewodnikiem powalczy o mistrzostwo [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot.

Aspirant Michał Wrzodak z KMP w Bydgoszczy z psem służbowym Ikra zwyciężyli w wojewódzkich eliminacjach do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji.

W eliminacjach, które odbyły się w środę (7 sierpnia) wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i zapachów narkotyków.

Eliminacje obejmowały sprawdzian umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym, szukanie materiałów wybuchowych w samochodzie osobowym, w bagażu, w środkach komunikacji masowej. Pod uwagę brane było też ogólne posłuszeństwo psa.

Celem eliminacji byłom.in.  podniesienie kwalifikacji zawodowych przewodników oraz wartości użytkowej psów służbowych. 

Eliminacje odbyły się na terenie Oddziału Prewencji Policji, zajezdni Miejskich Zakładów Komunikacyjnych oraz Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

W eleminacjach oprócz bydgoszczanina i Ikry, wyszkolonej do wyszukiwania zapachów narkotyków, zostali nagrodzeni mł. asp. Iwona Czajkowska z KPP w Sępólnie Krajeńskim z psem służbowym Jaśmin wyszkolonym do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz asp. szt. Andrzej Nowakowski z KMP we Włocławku, który zajął trzecie miejscem wraz z psem służbowym Japonka wyszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Najlepsi przewodnicy poszczególnych kategorii reprezentować będą Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy podczas finałów Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w dniach 3-6 września 2019 roku.

źródło: Policja (kom. Dawid Ludkowski), oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor