POLICJA 997 8 kwi 15:00 | mk
Narkotyki miał w pudełku po słodyczach

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

36-letni bydgoszczanin odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. W plecaku niósł pudełko po słodyczach wypełnione marihuaną.

Został zatrzymany we wtorek (6 kwietnia) na Błoniu, gdzie służbę pełnili policjanci z Oddziału Prewencji. Na widok patrolu mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. - Policjanci postanowili go wylegitymować. Podczas rozmowy zainteresowali się pudełkiem po słodyczach, które wystawało mu z otwartej kieszeni plecaka. Po jego otwarciu przez mężczyznę okazało się, że jest w nim zielony susz roślinny oraz szklana lufka - relacjonuje w komunikacie podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. - Narkotyki znajdowały się również w słoiku umieszczonym w głównej kieszeni plecaka - dodaje.

Wstępnie badanie narkotesterem wykazało, że susz to marihuana - 63 gramy. W miejscu zamieszkania mężczyzny policja zabezpieczyła też foliowe zawiniątko z 7 gramami amfetaminy i słoik z 35 gramami marihuany.

36-latek usłyszał zarzuty dotycząca posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Na podstawie: komunikat KWP w Bydgoszczy

mk Autor