POLICJA 997 22 sie 18:55 | ak
 Narkotyki w bieliźnie i nielegalna broń w schowku. 24-latek w rękach bydgoskiej policji

fot. policja

Na jednym z bydgoskich parkingów przysklepowych „wywiadowcy” zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. 24-latek miał schowane w bieliźnie woreczki z kryształkami 2C-B. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli w jego aucie pistolet gazowy.

W piątkowy wieczór (19 sierpnia) na ulicy Kossaka w Bydgoszczy patrol bydgoskich „wywiadowców” zauważył mężczyznę, który wsiadając do pojazdu marki BMW nerwowo rozglądał się. Policjanci postanowili go sprawdzić.  

- W trakcie interwencji okazało się, że 24-latek posiada schowane w bieliźnie narkotyki w postaci kryształków. Co więcej, w trakcie przeszukania auta, policjanci w bagażniku znaleźli pistolet z magazynkiem. Wszystko wskazywało na to, że jest to broń gazowa, na którą wymagane jest pozwolenie. 24-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie - poinformował nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki z kryształkami. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to zakazany środek psychotropowy 2C-B. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili 24-latkowi zarzut posiadania narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni. Wstępna opinia biegłego wykazała, że na pistolet wymagane jest pozwolenie.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił zastosować wobec 24-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.      

 

źródło: KWP Bydgoszcz

ak Autor