POLICJA 997 27 cze 2019 | Redaktor
Nielegalnie wysyłał leki za granicę

fot. Anna Kopeć, materiał ilustracyjny

23-latek z Chełmży nadawał za granicę przesyłki ze środkami leczniczymi, choć nie miał uprawnień do handlu takimi produktami. Kolejną wysyłkę udaremnili mu policjanci. Może trafić za kratki na dwa lata.

W ostatni weekend policjanci doprowadzili do prokuratury rejonowej Toruń-Wschód mężczyznę, który nielegalnie wprowadzał do obrotu produkty lecznicze. 

Pierwszy sygnał o możliwym prowadzeniu takiej działalności policjanci z Chełmży otrzymali na początku czerwca od funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, którzy zwrócili uwagę na podejrzane przesyłki. Były one nadawane w jednym z urzędów pocztowych w Chełmży i kierowane do zagranicznych odbiorców. Policjanci zaczęli intensywne czynności przy tej sprawie, a w czwartek (21 czerwca) zatrzymali podejrzewanego 23-latka. Policjanci udaremnili kolejną wysyłkę, bo podczas przeszukań przy mężczyźnie, w jego pojeździe i mieszkaniu znaleźli kolejne specyfiki lecznicze, które mogły trafić do potencjalnych odbiorców zagranicznych. Mężczyzna nie posiadał zezwoleń na handel lekami. 

Dokonał kilkunastu takich wysyłek. Usłyszał już 13 zarzutów obrotu środkami farmaceutycznymi bez zezwolenia. Decyzją prokuratora, musi dwa razy w tygodniu stawiać się na komisariacie i zapłacić poręczenie majątkowe. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

źródło: www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl (Wioletta Dąbrowska), oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor