POLICJA 997 23 lis 09:39 | Redaktor
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy volkswagena

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca volkswagena ujęty w Szubinie przez innego uczestnika ruchu i przekazany miejscowym policjantom. Dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu zgłaszającego być może nie doszło do tragedii.


Informację o tym, że na ulicy Sienkiewicza w Szubinie obywatel ujął pijanego kierowcę, dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał w miniony piątek (20.11.20) krótko po 22. We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol.
Funkcjonariusze dowiedzieli się, że jadący przed zgłaszającym volkswagen zatrzymał się, a ponieważ od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol świadek natychmiast odebrał mu kluczyli, a na miejsce wezwał odpowiednie służby.
Przekazany mundurowym mężczyzna został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Niebawem usłyszy on też zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Decyzje w sprawie 51-latka podejmie sąd.
Słowa podziękowania należą się obywatelowi, który bez wahania zareagował i ujmując nietrzeźwego kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii.

 podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor