POLICJA 997 7 paź 09:25 | Redaktor
Odzyskali skradziony rower, gdy odnaleźli poszukiwanego pacjenta

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 50-latka, który oddalił się z jednego z oddziałów świeckiego szpitala. Stan w jakim się znajdował, wymagał hospitalizacji. Mężczyzna miał przy sobie rower, który, jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł z pobliskiej posesji. Pacjent trafił pod opiekę lekarską, a rower do właściciela.

W środę (5 października), po godz. 6.00, dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie o pacjencie, który oddalił się z jednego z oddziałów miejscowego szpitala. Z przekazanej informacji wynikało, że 50-latek znajduje się w stanie, który wymaga hospitalizacji. Ze względu na realne zagrożenie, mundurowi natychmiast przystąpili do działań.

Funkcjonariusze ustalili jego dane oraz rysopis, a następnie sprawdzili rejon przyszpitalny, dworce, przystanki autobusowe i inne miejsca ogólnodostępne na terenie Świecia. W trakcie prowadzonych poszukiwań policjanci wydziału prewencji na ul. 10 Lutego zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. Odpowiadał on podanemu rysopisowi. Okazało się, że jest to poszukiwany pacjent.

W trakcie czynności do policjantów podszedł inny mężczyzna twierdząc, że rower, który właśnie zabezpieczyli, należy do niego i niedawno został skradziony z terenu jego posesji.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, 50-latek, który z niewiadomych przyczyn oddalił się ze szpitala trafił pod opiekę lekarską, a skradziony rower wrócił do rąk właściciela.

Sprawcy kradzieży za popełnione przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Świeciu, podkom. Joanna Tarkowska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor