POLICJA 997 17 cze 2021 | ak
Paser z powiatu bydgoskiego zatrzymany. Policja zabezpieczyła skradzione części aut

fot. policja

Współpraca polskich i niemieckich policjantów doprowadziła do zatrzymania pasera z powiatu bydgoskiego. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 138 części ze 135 skradzionych aut. Zatrzymany 31-latek usłyszał zarzut paserstwa i trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni z KWP we Wrocławiu i niemieckiej policji ustalili, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mogą znajdować się części od skradzionych aut z terenu Unii Europejskiej. Do sprawy włączyli się też policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Wspólna praca policjantów doprowadziła ich do mieszkańca gminy Osielsko. 

W minionym tygodniu funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji (gmina Osielsko). Tam po przeszukaniu działki i pomieszczeń, zabezpieczyli części od 135 luksusowych aut skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Głównie były to sterowniki, panele sterowania, wiązki kabli, przewody, radia oraz zegary do pojazdów takich marek jak Audi, BMW, Mercedes, Porsche, VW czy Skoda.

fot. policja

Dzięki pomocy niemieckich policjantów zidentyfikowano każdy przedmiot, który pochodził z utraconego auta. Pojazdy w większości były kradzione z Niemiec, ale równierz z Polski, Francji, Belgii i Włoch. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 138 części ze 135 skradzionych samochodów. Natomiast do sprawy zatrzymali 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia. Mieszkaniec gminy Osielsko usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz 31-latek będzie musiał odwiedzać bydgoski komisariat pięć razy w tygodniu. Za przestępstwo paserstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: KWP Bydgoszcz, kom. Przemysław Słomski, zmiany red.

ak Autor