POLICJA 997 23 maj 07:56 | Redaktor

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed nim, to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na początku kwietnia (06.04.2024 r.) w Bydgoszczy na ul. Fordońskiej. Tam, kierujący volvo, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, ominął inny pojazd, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Niewiele brakowało, a doszłoby do potrącenia dwóch osób.

Te niebezpieczne zachowania kierującego pojazdem zostały zarejestrowane kamerką samochodową i przesłane na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Dzięki temu poniesie on konsekwencje. Grozi mu teraz mandat w wysokości 1 500 złotych i 15 punktów karnych. W przypadku tzw. recydywy grzywna może wynieść nawet 3 tysiące złotych.

Tego typu zachowanie kierującego volvo to nie tylko brak kultury, ale również rażące łamanie przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, o właściwym zachowaniu podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, a także przejazdów dla rowerzystów. Nie wolno wyprzedzać oraz omijać innych pojazdów na pasach i bezpośrednio przed nimi, a także tych, które zatrzymały się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Są to wykroczenia, które często skutkują poważnymi zdarzeniami drogowymi z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje:  - Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie naszego województwa zaalarmuj nas, pisząc na skrzynkę STOP AGRESJI DROGOWEJ.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor