POLICJA 997 21 lut 2021 | ak
Po pijanemu wsiadł do auta. Cudem uszedł z życiem

fot. policja

Nawet pięć lat więzienia grozi 47-latkowi, który po pijanemu spowodował kolizję drogową w gm. Lubień Kujawski. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

W czwartek (18 lutego) przed godziną 21, dyżurny włocławskich policjantów otrzymał informację, że w miejscowości Sławęckie Góry (gm. Lubień Kujawski), doszło do dachowania nissana. Kierowca samodzielnie nie mógł wydostać się z pojazdu i potrzebował pomocy.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia policji, w akcji ratunkowej uczestniczyli już strażacy, którzy wyciągnęli kierowcę z auta. Mundurowi wyczuli od 47-latka silną woń alkoholu. Okazało się, że jest kompletnie pijany, a na dodatek wsiadł za kierownicę pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. 

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało, natomiast kontrola wykazała, że miał on w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu we krwi. Ponadto policjanci ustalili, że 47-latka obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Natomiast za spowodowanie kolizji drogowej, której przyczyną była nadmierna prędkość i dachowanie pojazdu, został ukarany przez mundurowych mandatem.
 

źródło KMP Włocławek, sierż. Tomasz Tomaszewski, zmiany red.

ak Autor