POLICJA 997 24 maj 2021 | ak
Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach powiatu bydgoskiego

fot. policja

Zakończyły się działania „Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze główną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Reagowali też na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących. W trakcie działań bydgoscy policjanci skontrolowali 312 pojazdów.

W piątek (21 maja) w trakcie działań pn. "Prędkość” policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory.

Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Wszystko po to, aby ograniczyć zdarzenia spowodowane przez nadmierną prędkość.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali uwagę na:

- stan trzeźwości kierujących,

- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

- stan techniczny pojazdów,

- przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie tych działań bydgoscy policjanci skontrolowali 312 pojazdów, ujawnili 183 kierujących jadących z nadmierną prędkością.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

 

źródło: KWP w Bydgoszczy, podkom. Lidia Kowalska

ak Autor