POLICJA 997 29 sie 2018 | Redaktor

Trzech mężczyzn należących do zorganizowanej grupy przestępczej poszukiwanych jest listem gończym. Na ich czele stoi Tomasz Berdych o pseudonimie „Kadafi”. Wszyscy mają do odbycia kary pozbawienia wolności orzeczone przez bydgoski sąd.

Policja poszukuje trzech mężczyzn należących do zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez „Kadafiego” (Tomasz Berdych). Wobec wszystkich sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu i wydał listy gończe. Mężczyźni mają do odbycia kary pozbawienia wolności orzeczone przez bydgoski sąd nieprawomocnym wyrokiem. 

Tomasz Bardych ps. „Kadafi” – 45-latek, zamieszkały ostatnio w Bydgoszczy. Usłyszał nieprawomocny wyrok 15 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi czy kradzieżami.

Adam Pluta – 39-latek,ostatnio zamieszkały w Bydgoszczy. Usłyszał nieprawomocny wyrok 12 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami, a także popełnianiem innych licznych przestępstw.

Jaromir Mielke-Obniski ps. „Jurgen” – 49-latek, ostatnio zamieszkały w Bydgoszczy. Mężczyzna usłyszał nieprawomocny wyrok 7 lat pozbawienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi czy kradzieżami.

Poszukiwania tych osób prowadzą policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

Do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej doszło dzięki pracy policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy w roku 2011. Ustalono, że grupa handlowała narkotykami na ogromną skalę. Jej członkowie zajmowali się także czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi, a jeden z nich usłyszał nieprawomocny jeszcze wyrok za zabójstwo. Jak wynika z wiedzy policjantów była to największa w kujawsko-pomorskiem zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym zajmująca się m.in. handlem narkotykami. Do ścisłego jej kierownictwa należało około 20 osób, a przez 10 lat działalności różne funkcje w niej pełniło łącznie około 130 osób. Przez ten czas członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad tonę różnego rodzaju narkotyków.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor