POLICJA 997 18 maj 18:34 | mk
Policja złapała sprawców kradzieży jaguara

fot. KWP w Bydgoszczy

Mężczyzn podejrzanych o kradzież jaguara w Osielsku, udało się zatrzymać policjantom z bydgoskiego Śródmieścia. Przy okazji wykryli, że żona jednego z nich miała narkotyki.

Do kradzieży doszło 7 maja w Osielsku - wówczas sprawcy włamali się do pojazdu stojącego na niestrzeżonym parkingu. Zawiadomienie o kradzieży przyjęli policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

Udało im się ustalić, że za kradzieżą stoją dwaj 38-latkowie, mieszkaniec Koronowa i gminy Osielsko. - Podczas przeszukania u pierwszego z nich policjanci zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionego auta. Obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem - informuje w komunikacie podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Jeden z sprawców przestępstwa dokonał w warunkach recydywy, otrzyma więc surowszą karę.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a weekend prokurator objął ich dozorem.

Policjanci ustalili też, że żona jednego ze sprawców może mieć związek z przestępczością narkotykową. Okazało się, że była w posiadaniu białego proszku i zbrylonej substancji - łącznie 100 gramów amfetaminy. - 37-latka poniesie odpowiedzialność z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - zapowiada podkom. Kowalska.

mk Autor