POLICJA 997 2 wrz 2019 | Redaktor
Policjanci monitorowali przejście dla pieszych na Jagiellońskiej [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Policjanci podglądali w poniedziałek (2 września) kierowców przejście dla pieszych przy ulicy Jagiellońskiej (na wysokości ul. Oskara Kolberga) w Bydgoszczy. Funkcjonariusze namierzyli kierowców, którzy złamali przepisy.

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując mobilne centrum monitoringu ujawniają popełniane przez pieszych jak i kierujących wykroczenia. Dlatego też mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” kierowców, którzy łamali przepisy obowiązujące przy przejściu dla pieszych. Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają policjanci ruchu drogowego. Nagrania z policyjnych kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

W poniedziałek (2 września) MCM obserwowało przejście dla pieszych przy ulicy Jagiellońskiej (na wysokości ul. Oskara Kolberga) w Bydgoszczy. Działania prowadzone były przed południem przez dwie godziny. Zlokalizowane tam kamery, z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

fot. Policja

W trakcie działań policjanci ujawnili czterech kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, nałożyli dwa mandaty karne. Natomiast w jednym przypadku zastosowali pouczenie.

Mundurowi zapowiadają kontynuację działań.

Źródło: Policja (kom. Przemysław Słomski, oprac. red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor