POLICJA 997 29 maj 2023 | Redaktor
Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy narkotyków

fot. KMP Toruń

Na 3 miesiące do aresztu trafił 52-latek, u którego w samochodzie policjanci z toruńskiej komendy zabezpieczyli ponad 32 kilogramy narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości zabronionej substancji grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Kryminalni z toruńskiej komendy zdobyli informacje, że 52-letni mężczyzna może mieć związek z narkotykowym procederem. Zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach akcja oraz skuteczna realizacja przyniosła oczekiwane rezultaty.

W miniony czwartek (25.05.2023) policjanci, którzy na co dzień zajmują się przestępczością narkotykową, zatrzymali na toruńskim Rudaku kierowcę volkswagena. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony kontrolą funkcjonariuszy. Podczas przeszukania, kryminalni w bagażniku auta znaleźli sportową torbę, a w niej zapakowane w worki strunowe beżowe kryształy.  Wstępne badania zabezpieczonej substancji, wykonane w laboratorium kryminalistycznym, wykazały, że to zakazane środki psychotropowe. Zatrzymany usłyszał już zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilości narkotyków.

W piątek (26.05.2023) mundurowi doprowadzili podejrzanego do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Jeszcze tego samego dnia sąd, po analizie zgromadzonych przez śledczych dowodów, zdecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzi tymczasowo za kratami.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

źródło: KMP Toruń

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor