POLICJA 997 1 maj 10:16 | kd
Policjanci zabezpieczyli prawie 800 kilogramów nielegalnego tytoniu

fot. Policja

Kontrola drogowa przeprowadzona przez włocławskich policjantów skutkowała zabezpieczeniem prawie 800 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. 20-latkowi, który przewoził nielegalny towar, grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

29 kwietnia policjanci z Włocławka przeprowadzili na terenie miasta kontrolę drogową dostawczego renault. Po sprawdzeniu części załadunkowej pojazdu okazało się, że 20-letni kierowca przewozi tam nielegalny towar.

Funkcjonariusze ujawnili w aucie kilkadziesiąt worków, każdy o wadze ok. 20 kg, z zawartością krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy.
Trefny towar o łącznej wadze prawie 800 kg został przez policjantów zabezpieczony, a kierowca zatrzymany w celu złożenia wyjaśnień.  

Dzisiaj 20-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi mu wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Sąd może też zastosować obie te kary łącznie. Straty Skarbu Państwa z tytułu niepłaconych podatków oszacowano na kwotę ponad 860 tys. zł.


nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
KMP we Włocławku

kd Autor