POLICJA 997 30 kwi 11:48 | Redaktor
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach w majówkę

fot. Kujawsko-Pomorska Policja

W związku z natężeniem ruchu w długi majowy weekend, w tym w sobotę (30 kwietnia) i środę (4 maja) policja zapowiada większą liczbę policyjnych patroli. – Mundurowi, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, będą korzystać nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach nie zabraknie też policyjnych motocykli – zapowiadają funkcjonariusze.

Policjanci będą eliminować z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu; reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie; kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia; sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach; zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Podkreślają też, że pogoda może być zmienna. – Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze – apelują.

Proszą także o ostrożność, rozsądek, przestrzeganie przepisów. – Kolejny raz zwracamy się z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne, zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze – podkreślają.

W ubiegłym roku podczas majówki na drogach województwa doszło do 11 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a dwanaście zostało rannych. Policjanci zatrzymali 76 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.                                                                                                     

Policjanci przypominają też, że zgodnie z rozporządzeniem ministra transportu obowiązuje okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, 30 kwietnia i 2 maja br. od godz. 18.00 do 22.00, 1 i 3 maja br. od godz. 8.00 do 22.00.

Na podstawie komunikatu Kujawsko-Pomorskiej Policji

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor