POLICJA 997 15 sty 2020 | Redaktor
Półtora kilograma narkotyków w garażu na Błoniu [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Kokaina, amfetamina, marihuana, MDMA, tabletki ekstazy i dopalacze znalezione zostały w jednym z garaży w Bydgoszczy.

Policja podejrzewała jednego z mieszkańców osiedla Błonie o prowadzenie przestępczości narkotykowej. Z informacji wynikało, że przechowuje podejrzany towar w wynajmowanym na osiedlu garażu, dokąd w miniony czwartek 09 stycznia 2020 udali się funkcjonariusze. Podejrzany tego dnia również podjechał pod garaż osobowym oplem omegą.

Gdy 30 - latek zorientował się, że jest obserwowany przez policję, wszedł do garażu i zamknął się w nim. Początkowo nie reagował na wezwania policjantów do otwarcia garażu, nie mając jednak drogi ucieczki po chwili wpuścił funkcjonariuszy do środka.

Podejrzenia policji potwierdziły się i na miejscu znaleziono i zabezpieczono łącznie niemal 1,5 kg różnego rodzaju narkotyków: amfetaminy, marihuany, dopalaczy, MDMA oraz tabletki ekstazy. Posiadanie takich substancji psychoaktywnych jest zabronione.

- 30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, natomiast zabezpieczone substancje do policyjnego laboratorium. Po zebraniu materiału dowodowego akta sprawy trafiły, wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego, do prokuratora. Ten po zapoznaniu się z nimi poparł wniosek policjantów i skierował go do sądu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na dwa miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

fot. Policja

na podst. inf. prasowej Policji

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor