POLICJA 997 26 paź 13:11 | kp
Pościg w Brodnicy! Kierowca potrącił policjantkę

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

W niedzielę (25 października) brodniccy policjanci prowadzili pościg za kierowcą volkswagena golfa. Mężczyzna w trakcie ucieczki uderzył w radiowóz, a następnie potrącił policjantkę. Trwają jego poszukiwania.

Około godziny 18.00 na terenie Brodnicy policjanci ruchu drogowego zauważyli volswagena golfa, który gwałtownie ruszył ze stacji paliw i pojechał w stronę obwodnicy. Funkcjonariusze, wykorzystując sygnały świetlne i dźwiękowe, chcieli go zatrzymać, jednak mężczyzna zignorował ich polecenia i jechał dalej.

– Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci zajechali drogę golfowi, jednak kierowca tego auta nie zatrzymał się i uderzył w radiowóz – opisuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy. – Policjantka wysiadła z radiowozu i złapała za klamkę golfa. Jednak kierowca gwałtownie ruszył na wstecznym biegu, potrącając policjantkę.

Kilkaset metrów dalej kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Wówczas drugi z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy. Kierowca auta zbiegł. Policjantom udało się jednak zatrzymać pasażera – 53-letniego mężczyznę, który był w stanie nietrzeźwości.

Aktualnie trwają czynności mające na celu zatrzymanie kierowcy golfa. Jest to o tyle łatwiejsze, że policjanci znają jego dane.

Na podstawie: KPP w Brodnicy

kp Autor