POLICJA 997 16 wrz 2022 | Redaktor

16-latek, za którym prowadzono poszukiwania opiekuńcze, oraz jego 20-letnia siostra poszukiwana przez sąd, zostali zatrzymani przez bydgoskich policjantów. Kobieta ma do odbycia karę 15-dniowego aresztu, została już doprowadzona do odpowiedniej placówki.

Na terenie zielonym przy ul. ks. Józefa Schulza uwagę „wywiadowców” zwrócili dwaj nerwowo zachowujący się młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze postanowili więc ich wylegitymować. – W trakcie sprawdzania nastolatków w policyjnym systemie okazało się, że za jednym z nich policjanci z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą poszukiwania opiekuńcze. Z informacji wynikało, że decyzją sądu 16-latek ma być doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – relacjonuje w komunikacie nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Tożsamość nastolatka miała potwierdzić jego siostra. Kiedy przyszła na komisariat na Błoniu, okazało się, że jest poszukiwana przez bydgoski sąd do ustalenia miejsca pobytu i do doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. 20-latka miała zasądzoną karę 15-dniowego aresztu. – Kobieta wraz z 16-letnim bratem zostali zatrzymani. Oboje trafili już do odpowiednich placówek – informuje nadkom. Słomski.

Na podstawie komunikatu KWP w Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor