POLICJA 997 11 sie 13:42 | kp
Poszukiwany siedmioma nakazami wpadł w ręce policji. Dzięki kontroli drogowej

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Kierowca, który chciał uniknąć kontroli drogowej, okazał się poszukiwanym siedmioma nakazami. Mężczyzna prowadził pojazd bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków. Poza tym opel, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu.

9 sierpnia w godzinach porannych policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” prowadzili kontrole drogowe na ul. Południowej w Grudziądzu. – W pewnym momencie zauważyli kierującego oplem, jak się zatrzymał i gwałtownie zawrócił – przekazuje podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Policjanci ruszyli za pojazdem i wysyłali sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak na nie nie reagował, tylko gwałtownie przyspieszał, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. – Gdy dojechał do końca drogi, porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo – relacjonuje podkomisarz. – Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali.

Kierowca był znany policji –  34-letni mieszkaniec Grudziądza był wcześniej karany. Teraz znowu odpowie przed sądem, m.in. za poruszanie się niedopuszczonym do ruchu pojazdem, brak uprawnień do kierowania i za prowadzenie po zażyciu amfetaminy.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że kierujący jest poszukiwany siedmioma nakazami doprowadzenia do aresztu przez grudziądzki sąd. – Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie oczekiwał na proces karny. Odpowie między innymi za przestępstwo kierowania po zażyciu środków odurzających, ucieczkę przed pościgiem, liczne wykroczenia, a także za wcześniej popełnione czyny. Grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności – przekazuje Robert Szablewski.

Na podstawie: KMP w Grudziądzu

 

kp Autor