POLICJA 997 12 cze 12:28 | ak
Poturbował i okradł seniorkę w centrum miasta

fot. policja

Nawet 15 lat grozi podejrzanemu o kradzież rozbójniczą 38-latkowi, który w centrum Włocławka okradł i przewrócił seniorkę, w wyniku czego doznała obrażeń dłoni.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (6 czerwca) ok. godziny 11.00 w centrum Włocławka. Wówczas, idąca ulicą  85-latka została napadnięta przez nieznanego mężczyznę, który zerwał jej z szyi łańcuszek. Sprawca, zanim uciekł, odepchnął seniorkę w wyniku czego doznała obrażeń dłoni.  

O całym zajściu służby zostały zaalarmowane przez świadka, który udzielił leżącej kobiecie pomocy. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Napastnikowi udało się tymczasowo ukryć, ale stróże prawa cały czas go namierzali.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 czerwca) patrol policyjnych wywiadowców zauważył w centrum miasta mężczyznę podobnego do sprawcy kradzieży rozbójniczej.

38-latek został wylegitymowany i zatrzymany, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił następnie na przedstawienie mu zarzutu. Śledczy ustalili, że mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne czyny, dlatego teraz usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa w warunkach tak zwanej recydywy. Oznacza to, że czeka go surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

poinformowała nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy z KMP Włocławek.

Mundurowi doprowadzili podejrzanego do prokuratury i do sądu, który zastosował wobec 38-latka areszt tymczasowy.

źródło: KMP Włocławek, zmiany red.

 

 

ak Autor