POLICJA 997 6 lip 2018 | Redaktor
Psychoaktywne „pierożki”. Policja zabezpieczyła dopalacze

fot. Policja

Kryminalni z bydgoskiej komendy zabezpieczyli kilogram dopalaczy. Środki psychoaktywne 41-letni bydgoszczanin przewoził w opakowaniu… po pierożkach. Jeszcze więcej dopalaczy znaleziono w jego domu. Zabezpieczona substancja znajduje się w wykazie nowych środków psychoaktywnych.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać zakazane środki psychoaktywne. W środę (4 lipca) wieczorem w miejscowości Borówno wspólnie z patrolem ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi, którym przemieszczała się typowana przez nich osoba.

W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w bagażniku plecak, w którym znajdowało się opakowanie po pierożkach, a w nim pół kilograma szarych kryształków. 41-letni mężczyzna oznajmił, że jest to substancja chemiczna pochodna metaamfetaminy. Bydgoszczanin został zatrzymany.

 

fot. Policja

Policjanci przeszukali również jego mieszkanie. Tam znaleźli kolejne pół kilograma (476 g) dopalaczy, prawdopodobnie tych samych, co w aucie. Substancje zostały przekazane do policyjnego laboratorium. Ekspertyza wykazała, że jest to 4-CMC. Substancja ta wykazana jest w znowelizowanym wykazie Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie nowych substancji psychoaktywnych.

Teraz kryminalni z bydgoskiej komendy zbierają materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutu.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor