POLICJA 997 19 sty 2018 | Redaktor
Rzucił kotem o ścianę. Grożą mu 2 lata

Dwa lata pozbawienia wolności grożą mężczyźnie, który w środę (17 stycznia) zabił kota rzucając nim o ścianę. Sprawca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

– Do zdarzenia doszło w środę (17tycznia) na terenie powiatu włocławskiego. Zaalarmowani policjanci udali się na miejsce i ustalili, że 34-letni mężczyzna zdenerwował się, gdy zobaczył na twarzy syna ślady podrapania. Ponieważ obwiniał za to trzymanego w domu kota, „wyładował” złość na zwierzęciu - rzucił nim o ścianę. Niestety zwierzę nie przeżyło uderzenia. Policjanci znaleźli martwego kota w pobliskim śmietniku i przekazali weterynarzowi do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.


Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie wczoraj (18 stycznia) zarzut dotyczący zabicia kota, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, wnioskując o oddanie go pod dozór policji. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów.


Źródło: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor