POLICJA 997 2 lut 14:15 | Redaktor
Seryjny włamywacz wpadł w ręce kryminalnych ze Świecia

Świeccy kryminalni zatrzymali 26-latka podejrzanego o włamania i kradzieże do których dochodziło na terenie powiatu. Skradzione przedmioty wyceniono na blisko 32 tysiące złotych. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Od sierpnia ubiegłego roku na terenie gminy Świecie dochodziło do serii włamań i kradzieży, których sprawcą był 26 latek. W poniedziałek (1 lutego) na podstawie zebranego materiału funkcjonariusze wydziału kryminalnego ze Świecia zatrzymali podejrzanego mężczyznę.
 
Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna okradł swojego pracodawcę na łączną kwotę 12.900 zł.  Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, akumulatory, agregaty prądotwórcze oraz silniki elektryczne. Włamał się również do dwóch mieszkań w Świeciu, z których ukradł 10 tys. zł w gotówce, biżuterię wycenioną na kwotę 4,5 tys. zł.  oraz elektronarzędzia o wartości 4 tys. zł. 

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

źródło: KPP Świecie, sierż. szt. Damian Ejankowski, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor