POLICJA 997 17 cze 13:16 | Redaktor
Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja przestrzega użytkowników jednośladów

fot. KPP w Inowrocławiu

16 czerwca około godz. 19.00 na ul. Michałowo w Gniewkowie doszło do wypadku, w wyniku którego zginął 44-letni motocyklista.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący zginął na miejscu. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie z jakiej dokładnie przyczyny doszło do wypadku i jakie temu towarzyszyły okoliczności - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

W trwającym sezonie motocyklowym policjanci radzą, jak zachować bezpieczeństwo na drodze, m.in.: wyjeżdżać na drogę tylko sprawnym pojazdem, być w pełnym stroju motocyklowym i kasku.

- Niekiedy motocykliści po prostu ignorują stosowanie tej zasady „bo jest blisko”, „bo jest ciepło”, „na krótkiej trasie nic mi się nie stanie”. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku, a wtedy brak odpowiedniego ubioru wyrządzi ogromną krzywdę - tłumaczy w komunikacie asp. szt. Drobniecka. Motocykliści powinni też zadbać o swoją widoczność - włożyć kamizelkę odblaskową lub kombinezon z elementami odblaskowymi.  

Kolejną radą policjantki jest rezygnacja z jazdy w duże upały. - Pełne słońce może bardzo szybko zmęczyć i spowodować uczucie znużenia - pisze.

Warto pamiętać, aby nie jechać po znakach poziomych (linie na jezdni), gdyż bardzo szybko można spowodować ślizg kół i upadek. To szczególnie ważne, gdy jezdnia jest mokra - wyjaśnia również.

Kluczowe znaczenie ma też zachowanie odstępów między pojazdami. - Droga hamowania motocykla może być dłuższa niż w przypadku samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni - ostrzega. - Nadmierna prędkość to jeden z najczęstszych powodów wypadków motocyklistów. Zachowując przepisową prędkość, po prostu zwiększa się swoje bezpieczeństwo.

Na podstawie: komunikat KPP w Inowrocławiu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor