POLICJA 997 26 kwi 10:37 | kd
Spanikował na widok policyjnego patrolu. Miał przy sobie ponad 100 gram amfetaminy

Kara więzienia do 10 lat grozi mężczyźnie, którego zatrzymali policjanci z „patrolówki”. Wpadł w ich ręce, gdy miał przy sobie ponad sto gramów narkotyków.

W minioną sobotę (24 kwietnia) kryminalni doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 35-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut posiadania znacznej ilości zabronionych środków w postaci amfetaminy.

Sprawa ma swój początek w czwartek (22 kwietnia) kiedy to policjanci z patrolu uzyskali informację o osobie, która ma zajmować się nielegalnym procederem. Mężczyzna, którego rysopis ustalili miał przemieszczać się właśnie po Osiedlu Mątwy w Inowrocławiu. Około godz. 17.00 policjanci zauważyli na ulicy mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Ten gdy tylko zauważył patrol zaczął zachowywać się nerwowo. Sprawdzenie tego, co posiada przy sobie ujawniło w kurtce oraz portfelu zawiniątka z woreczkami foliowymi. Badanie testerem wykazało, że to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Łącznie policjanci ujawnili przy nim 104 gramy zabronionych środków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podejrzany na najbliższe 2 miesiące został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

 

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

kd Autor