POLICJA 997 8 maj 2019 | Redaktor
Spowodował kolizję pod wpływem alkoholu [ZDJĘCIA]

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji odpowie 40-letni mieszkaniec gm. Lipno. Policjanci ustalili, że mężczyzna mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie prowadził forda. W miejscowości Kłokock stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Teraz poniesie konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania.

We wtorek (7 maja) w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipnie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Kłokock. Na miejsce skierował policjantów i straż pożarną. Jak ustalili mundurowi kierujący autem marki Ford Focus  stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Wprawdzie został zabrany do szpitala, ale okazało się, że doznał tylko lekkich obrażeń. 

Policjanci zatrzymali już nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy. Wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu do dwóch lat więzienia. Będzie musiał się także liczyć z orzeczeniem wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor