POLICJA 997 21 sty 2019 | Redaktor

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował mogileński sąd wobec 33–latka, który w piątek (18 stycznia) śmiertelnie potrącił samochodem na przejściu dla pieszych 87–letniego mieszkańca Mogilna. Sprawcy grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w miniony piątek (18 stycznia) o godzinie 14.00 na ulicy Padniewskiej w Mogilnie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 33–letni kierowca Seata Ibizy potrącił znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych 87-letniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W niedzielę (20 stycznia) Prokuratura Rejonowa w Mogilnie na wniosek miejscowej komendy policji wystąpiła do Sądu Rejonowego w Mogilnie o zastosowanie wobec zatrzymanego sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 33–latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor