POLICJA 997 28 lis 16:21 | kp
Środki odurzające przerzucili przez mury jednostki. „Przesyłkę” odebrała Służba Więzienna

Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie/ fot. plut. Wojciech Siekierski

We wtorek (24 listopada) osadzonym w Oddziale Zewnętrznym w Strzelewie próbowano dostarczyć środki odurzające. Paczki przerzucane przez mury jednostki zauważył jeden z funkcjonariuszy.

Strażnik więzienny, który pełnił tego dnia służbę na stanowisku spacerowego, zauważył przy ogrodzeniu zewnętrznym dziwnie zachowujące się osoby. W pewnym momencie jedna z nich przerzuciła przez mury jakieś przedmioty. Funkcjonariusz natychmiast poinformował o tym zastępcę dowódcy.

– Na wskazane przez funkcjonariusza miejsce udał się funkcjonariusz rezerwy składu zmiany. We wskazanym rejonie jednostki odnaleziono trzy zawiniątka z suszem roślinnym koloru zielonego o charakterystycznym zapachu – opisuje st.szer. Joanna Szadziul.

Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie/ fot. plut. Wojciech Siekierski

Wstępnie ustalono, że są to środki odurzające. O zdarzeniu poinformowano policję, która zabezpieczyła przekazany materiał dowodowy. Dyrektor jednostki wszczął czynności wyjaśniające, które mają ustalić okoliczności powstania i przebiegu zdarzenia.

W celu zapobiegania takim sytuacjom funkcjonariusze Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie oraz Oddziału Zewnętrznego w Strzelewie regularnie uczestniczą w szkoleniach z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych.

źródło: Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie 

 

kp Autor