POLICJA 997 15 lis 11:58 | kp
Tragiczny wypadek w Toruniu. 21-letni kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę

W piątek (13 listopada) w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska doszło do tragicznego w skutkach wypadku w ruchu drogowym. 69-letni rowerzysta, który przejeżdżał przejazdem dla rowerów, został potrącony przez audi. Mężczyznę przewieziono do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu powiadomienie o zdarzeniu dostał około godziny 15.45. Na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 21- letni kierowca audi A4, który jechał od strony Wrzosów w kierunku centrum miasta, potrącił przejeżdżającego na przejeździe dla rowerów 69-letniego rowerzystę.

– Kierowca elektrycznego jednośladu pokonywał przejazd biegnący od strony ul. Jeleniej. Wtedy doszło do zderzenia. Rowerzysta w bardzo ciężkim stanie trafił do jednego z toruńskich szpitali – przekazuje policja. Pomimo starań medyków, życia 69-latka nie udało się uratować. 

Funkcjonariusze ustalili, że 21-letni kierowca był trzeźwy. Do akt postępowania dołączono jego prawo jazdy i zabezpieczono samochód. Śledczy będą wyjaśniać dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia.

źródło: KMP w Toruniu

kp Autor