POLICJA 997 23 lip 2019 | Redaktor
Trzy kilogramy narkotyków trzymali w altance. Są już w areszcie

fot. Policja

Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafili zatrzymani przez kryminalnych dwaj mieszkańcy Chełmna zamieszani w narkotykowy proceder. W altance, w której obaj przebywali, policjanci zabezpieczyli blisko ponad 3 kg marihuany i amfetaminy. Za przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Chełmińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na podstawie wcześniejszych ustaleń, odwiedzili w środę (17 lipca) dwóch mieszkańców Chełmna (32 i 33l.), przebywających na działce rekreacyjno-ogrodniczej. Podczas przeszukania pomieszczeń altanki kryminalni znaleźli i zabezpieczyli blisko 2,3 kg marihuany oraz prawie kilogram amfetaminy. Obaj mężczyźni znani byli mundurowym, a wcześniej byli karani za przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków narkotycznych. Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmnie zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor