POLICJA 997 10 gru 2019 | Redaktor
Trzy tysiące dzieci bawiło się w policyjnej akcji na hali Łuczniczka [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. KWP w Bydgoszczy

Pokaz łapania przestępców z udziałem psów, przedstawienie profilaktyczne, energetyczna zumba. W poniedziałek (9 grudnia) w ramach akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” dzieci z całego regionu były gośćmi na Hali Immobile Łuczniczka.

To już XI edycja akcji profilaktycznej zorganizowanej z okazji mikołajek przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Ideą „Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem” jest aktywizacja dzieci i zapewnienie im niecodziennej rozrywki w połączeniu z edukacją na temat bezpieczeństwa. W wydarzeniu uczestniczyło około trzech tysięcy dzieci z całego województwa.

Jak co roku odbyły się przedstawienia profilaktyczne, w których omówiono zagrożenia związane z korzystaniem z smartfonów i hulajnóg elektrycznych, poruszono też problematykę bezpiecznego korzystania z Internetu w kontaktach z osobami obcymi, a także przemocy rówieśniczej.

fot. KWP w Bydgoszczy

Wydarzenie uświetnili tancerze grupy Prototyps z Nakła nad Notecią pod opieką Fabiana Tofila oraz instruktorki zumby fitness i zumby kids Emilia Okońska i Magda Kubicka. Specjalny występ został przygotowany również przez Polfinka, maskotkę kujawsko-pomorskiej policji. Wielkie emocje wywołało zatrzymanie groźnych przestępców, w czym szczególną rolę odegrały policyjne psy.  

fot. KWP w Bydgoszczy

Podczas wydarzenia zainaugurowana została akcja Caritas pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: ordynariusz diecezji bydgoskiej ks. bp Jan Tyrawa, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. prałat Wojciech Przybyła, kapelan kujawsko-pomorskiej policji ks. prałat Stanisław Kotowski, wicewojewoda Józef Ramlau, kurator oświatyMarek Gralik, komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała,  p.o. zastępcy komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki, dyrektor Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia Wojciech Muszyński, prezes Grupy Producentów Agros Sp. z o. o.  Adam Różycki.

fot. KWP w Bydgoszczy

Imprezę poprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Partnerami akcji byli: Fundacja Wielka Rodzina, nieformalna Grupa Sławek i Przyjaciele, Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia, Grupy producentów Agros Sp. z o. o. Blinkee.city.

Składamy serdeczne podziękowania i życzenia świąteczne wszystkim tym, którzy wspomogli naszą akcję – mówią policjanci.

kom. Adam Kumkowski, oprac. (m.in. tytuł, lead), skróty – redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor