POLICJA 997 7 gru 09:52 | kd
Unikał odsiadki. Został złapany jak pijany jechał rowerem

Policjanci mogileńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo sposób jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Jak się okazało, 23-letni mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W miniony piątek (03.12.2021) o godzinie 17:20 policjanci mogileńskiej drogówki zauważyli w miejscowości Wronowy rowerzystę, który jechał bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo sposób jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Okazało się, że rowerem jechał 23-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został przebadany pod kątem stanu stan trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Policjanci w trakcie wykonywania dalszych czynności ustalili, że 23-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mogilnie. Ma bowiem do odbycia karę  9 miesięcy pozbawienia wolności. W tej sytuacji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony został do jednostki penitencjarnej.

 

Inf. Policja

kd Autor