POLICJA 997 12 maj 2020 | kp
Uszkodzili monitoring i podpalili hotel dla owadów

fot. ilustracyjna

Trzej młodzi mężczyźni podejrzani o uszkodzenie mienia zostali zatrzymani przez policję. Podpalili sztuczną pomoc gniazdową dla owadów oraz zniszczyli kamery monitoringu galerii handlowej - wszystko pod wpływem alkoholu.

W piątek (8 maja) około godziny 0.40 patrol pieszy z bydgoskiego oddziału prewencji został skierowany w rejon parku przy ulicy Kujawskiej za galerią handlową. Na miejscu palił się tzw. hotel dla owadów. Według osoby, która zgłosiła podpalenie, sprawcy poszli w kierunku ulicy Kujawskiej. Za nimi udał się patrol. W trakcie sprawdzania okolicznych ulic monitoring miejski wychwycił trzech młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców podpalenia.

Mężczyźni byli widziani w okolicy Starego Rynku. Na jednej z przyległych ulic zostali zatrzymani i od razu przewiezieni na komisariat. Na miejscu okazało się, że są oni również sprawcami uszkodzenia kamery monitoringu galerii handlowej. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli blisko promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu cała trójka (dwóch 17-latków i 19-latek) usłyszała zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. 

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, oprac. red.

kp Autor