POLICJA 997 31 maj 19:13 | Redaktor
Uwaga na oszustów – Wodociągi ostrzegają!

ilustracja: JT

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy wydały komunikat ostrzegający przed oszustami podszywający się pod pracowników tej spółki. Wchodzą oni do mieszkań udając oszustw i wyłudzeń.

MWiK ostrzegają mieszkańców Bydgoszczy przed oszustami. Próbują oni wejść do mieszkań udając pracowników wodociągów. Oszuści twierdzą, że muszą dokonać oszacowania strat wywołanych zalaniem lub inną awarią. 

Przed ewentualnym wpuszczeniem do mieszkania pracowników MWiK należy potwierdzić ich tożsamość. Jednocześnie MWiK informuje, że pracownicy tej spółki nigdy nie przychodzą bez zapowiedzi. Przed wizytą pracowników MWiK na klatkach schodowych rozwieszone są komunikaty lub taka wizyta ustalana jest bezpośrednio z klientem. 

MWiK apeluje:

W przypadku, gdy spotkacie się Państwo z taką sytuacją – bądźcie szczególnie ostrożni i powiadomcie odpowiednie służby! To próba oszustwa i wyłudzenia! Uprzedźcie o tym sąsiadów, zwróćcie też uwagę osobom starszym, najbardziej narażonym na takie niegodziwe zachowania i próby przestępstwa bazujące na zbytniej ufności obcym ludziom.

Pracownicy MWiK-u nie zajmują się szacowaniem szkód powstałych w wyniku zalania i wypłatą odszkodowania z tego tytułu. 

Przy podejrzeniu próby oszustwa należy niezwłocznie skontaktować się z policją. 

 

Źródło:MWiK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor