POLICJA 997 25 lut 11:54 | ak
Uważaj, kto stoi za twoimi drzwiami!

fot. ilustracyjne, Pixabay

Nie każdy, kto puka do mieszkania, ma uczciwe zamiary. Sposobów, by wzbogacić się cudzym kosztem, jest wiele. Przekonała się o tym mieszkanka Włocławka, wpuszczając do mieszkania kobietę i mężczyznę podających się za pracowników spółdzielni.

Jak informuje policja, z kosztowną niespodzianką zetknęła się 84-letnia mieszkanka Włocławka, do której drzwi we wtorek (23 lutego) zapukała kobieta podająca się za pracownika spółdzielni. Pod pretekstem sprawdzenia [liczników] wody, kobieta została wpuszczona do kuchni. Niezamknięcie drzwi wejściowych pozwoliło na wejście do środka mężczyzny, który po splądrowaniu mieszkania udał się do kuchni, informując, że również jest pracownikiem spółdzielni. 

Po krótkiej rozmowie osoby te poinformowały właścicielkę o rzekomej nadpłacie za wodę i próbowały się z nią rozliczyć. W związku z tym, że seniorka nie miała pieniędzy, opuścili mieszkanie. Chwilę później, 84-latka zorientowała się, że z szafki w pokoju zniknęła biżuteria, o czym powiadomiła rodzinę i włocławskich policjantów. 

Policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie wobec odwiedzających nas obcych osób.

Pamiętajmy, że:

  • nie każdy, kto dzwoni do naszych drzwi ma uczciwe zamiary,
  • jeżeli jesteśmy sami nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkania, zaproponujmy spotkanie w innym czasie – wtedy kiedy ktoś będzie mógł nam towarzyszyć,
  • w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądajmy od nich legitymacji lub identyfikatora,
  • czytajmy ogłoszenia na klatkach schodowych, które informują o planowanych wizytach przedstawicieli instytucji,
  • starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, zachowania osób, które wzbudziły nasze podejrzenia,
  • wszelkie tego typu „podejrzane” wizyty zgłaszajmy na policję.
     
    Na podstawie: KMP Włocławek, st. sierż. Tomasz Tomaszewski, zmiany red.

ak Autor