POLICJA 997 27 sty 2021 | Redaktor
Uważaj na fałszywe sms-y! Możesz stracić swoje oszczędności

fot. ilustracyjne/pixabay

Oszuści cały czas próbują różnych metod, aby dostać się do naszych pieniędzy. Fałszywe sms-y z linkiem w środku przez które mogą nam wyczyścić konto w banku wciąż funkcjonują. Wystarczy że ktoś wejdzie w link, a może się okazać, że jest na fałszywej lub zawierającej wirusy stronie.

- Jeden z mieszkańców Inowrocławia zgłosił się na policję i opowiedział o sytuacji z jaką się spotkał. Na jego numer telefonu przyszedł sms. Z treści wynikało, że zgłaszający został wytypowany do pożyczki w wysokości 15 tys. zł. Jedynym warunkiem jej otrzymania jest złożenie wniosku, który znajduje się pod przesłanym w sms-ie linkiem – poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka.

- Adresat tej informacji zachował czujność i nie otworzył strony kryjącej się pod przesłanym linkiem. Udał się do siedziby swojego banku i tam dowiedział się, że jego pieniądze na koncie są bezpieczne. Natomiast bank nie przesyłał mu żadnej oferty kredytowej i nie jest autorem sms-a – dodaje.

Niestety nie są to pojedyncze przypadki, a takie sms-y wysyłane są dość często.  Dlatego policja przestrzega przed fałszywymi sms-ami sugerującymi zablokowanie środków na koncie lub nakłaniającymi do wejścia w określony link, rzekomo do serwisów bankowych.

- W tego typu informacjach najczęściej pojawia się „ostrzeżenie”, że jeśli się tego nie zrobi oszczędności zostaną utracone. Nie wchodź na nie odruchowo. Najpierw skontaktuj się ze swoim bankiem i ustal czy ta wiadomość pochodzi od niego - radzi asp. szt. Drobniecka.

mat. policji, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor