POLICJA 997 14 sty 10:30 | kd
W czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Grudziądzki policjant udowodnił, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa został ujęty 53-letni mieszkaniec gminy Grudziądz, który chwilę wcześniej sprzed jednego z grudziądzkich sklepów ukradł kobiecie torebkę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży.

Wczoraj (13.01.) przed południem funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego grudziądzkiej komendy, będąc na wolnym, przed jednym z marketów na terenie Grudziądza zauważył mężczyznę jadącego na rowerze, za którym biegnie osoba krzycząc, że to złodziej torebki.

Stróż prawa bez chwili wahania natychmiast zainterweniował i pobiegł za sprawcą. Zatrzymał go kilkadziesiąt metrów dalej uniemożliwiając mężczyźnie ucieczkę i wspólnie z zaalarmowanymi kolegami w mundurach przewieźli zatrzymanego do jednostki policji. W trakcie policyjnych czynności odzyskano skradzione mienie.

Sprawcą kradzieży okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Grudziądz. Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

 

Inf. Policja

kd Autor