POLICJA 997 11 sty 2018 | Redaktor
Z kradzioną szkatułką odjechał rowerem

Włamał się do domu jednorodzinnego w gminie Koronowo i ukradł szkatułkę z biżuterią. Z łupem odjechał na pożyczonym rowerze. Policja go złapała - usłyszał aż sześć zarzutów.

 

Włamania dokonał w jednej z miejscowości gminy Koronowo. Pożyczył rower, za dnia podjechał do jednego z domów, zabrał z niego szkatułkę z biżuterią, a następnie odjechał z łupem pod pachą. Nie spodziewał się, że jego dojazd na miejsce włamania i powrót zarejestrował monitoring.

Policjantom, powiadomienionym przez pokrzywdzonego, udało się wytypować i ustalić tożsamość złodzieja, 32-letniego mieszkańca Koronowa. Zatrzymali go we wtorek (9 stycznia).

Policjanci udowodnili, że nie była to jego pierwsza kradzież z włamaniem: na sumieniu ma już włamania do garażu, apteki, dwóch sklepów i stacji paliw w różnych miejscowościach gminy Koronowo.  Jego łupem padły elektronarzędzia, drewniana szafka z dokumentami, pieniądze, papierosy i kasetka z biżuterią. Łączna wartość strat to ponad 45 tysięcy złotych.

Złodziejowi-rowerzyście postawiono pięć zarzutów kradzieży z włamaniem i jeden usiłowania włamania. Dzisiaj (11 stycznia) prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

32-latkowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor