POLICJA 997 16 kwi 2019 | Redaktor
Za narkotyki trafił do aresztu

fot. Policja

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z przestępczością narkotykową. W zajmowanym przez niego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli ponad 240 gramów amfetaminy w różnej postaci, niemal 40 gramów marihuany, 212 tabletek „ekstazy". Bydgoszczanin usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że mieszkaniec tej dzielnicy ma znaczne ilości narkotyków. Część z nich ma mieć przy sobie, a resztę w miejscu zamieszkania. Gdy funkcjonariusze pojechali w ustalone miejsce zastali podejrzewanego mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta. Ten na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Również w tracie podjętego legitymowania jego zachowanie świadczyło o tym, że podejrzenia kryminalnych były słuszne. Podczas kontroli ujawnili przy nim dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku.

Następnie policjanci, wraz z mężczyzną, pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokalu, w łóżku, zabezpieczyli kolejne narkotyki. Było to ponad 246 gramów amfetaminy w postaci proszku i brył,  15 woreczków strunowych z suszem roślinnym o łącznej wadze niemal 40 gramów oraz 212 tabletek ekstazy. Dowodami w sprawie będą również inne ujawnione przedmioty: waga elektroniczna, metalowa łyżeczka czy telefon komórkowy. Przeprowadzone badania laboratoryjne zabezpieczonych substancji potwierdziły, że są to substancje zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dzisiaj (16.04.2019) oskarżyciel, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem w sprawie, poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych i skierował go do sądu. Sędzia, po analizie materiałów sprawy, przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 19-latka na trzy miesiące.

 Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor