POLICJA 997 21 lip 19:13 | kp
„Zabawa” po alkoholu. Bydgoszczanin skakał po mercedesie

fot. Policja

24-letni mieszkaniec Bydgoszczy wczoraj (20 lipca) skakał po jednym z zaparkowanych przy ul. Sienkiewicza aut. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia około godziny 1.00 otrzymał zgłoszenie. W wyznaczone miejsce wysłał patrol policji, który nie zastał tam sprawcy. Policja zaczęła patrolować teren. – Na rogu ulic Hetmańskiej i Pomorskiej zauważyli osoby, które na widok radiowozu zaczęły uciekać – przekazuje w komunikacie podkom. Lidia Kowalska z KWP Bydgoszcz. – Po krótkim pościgu w rękach policjantów był jeden z mężczyzn.

Złapany przez policję mężczyzna odpowiadał rysopisowi przekazanemu przez zgłaszającego. Policja zabrała go w miejsce zdarzenia – Potwierdziło się, że bydgoszczanin skakał po mercedesie vito i uszkodził karoserię oraz szybę w aucie – przekazuje podkomisarz.

Mężczyzna spędził noc w izbie zatrzymań, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia pojazdu. Grozi mu 5 lat więzienia, a do tego będzie musiał naprawić wyrządzone szkody.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor