POLICJA 997 11 maj 2018 | Redaktor
Zabiję cię, glino. Dramatyczny atak nożownika

fot. Policja

Dzielnicowy ze Żnina został wielokrotnie ugodzony nożem podczas interwencji w jednym z mieszkań na terenie gminy Gąsawa. Napastnik został obezwładniony przez drugiego policjanta z patrolu.

Do zdarzenia doszło dziś (11 maja) około godziny 5.30. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żninie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie gminy Gąsawa. Poinformowali o tym fakcie dyżurnego i udali się na miejsce. Będąc już na posesji wskazanej przez zgłaszającego, usłyszeli krzyki kobiety dochodzące z mieszkania. Ponieważ drzwi były zabarykadowane, policjanci zdecydowali się na siłowe wejście do pomieszczenia. W lokalu znajdował się 36-letni mężczyzna, który jednego z interweniujących funkcjonariuszy zaatakował nożem. Napastnik został obezwładniony przez drugiego policjanta z patrolu.  Nożownik trafił na obserwację do szptala psychiatrycznego, bo okaząło się, że był już specjalistycznie leczony.

Ranny funkcjonariusz został przewieziony do Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Jego stan jest stabilny. Rodzinie policjanta zapewniono wsparcie psychologiczne.

Nadinspekor Jan Lach przy łóżku rannego policjanta/fot. Policja

Już dziś po południu rannego policjanta odwiedzili w szpitalu Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy inspektorem Pawłem Spychałą. O stanie zdrowia funkcjonariusza komendanci rozmawiali też z lekarzami. Podziękowali im za fachową opiekę. Krótko rozmawiali też z policjantem.

Inspektor Paweł Spychała (z lewej) i nadinspekor Jan Lach u rannego policjanta/fot. Policja

- Wszyscy życzymy policjantowi szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Trzymamy kciuki za Karola! Zdrowiej! – podkreśliła w oficjalnym komunikacie podinspektor Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor