POLICJA 997 7 mar 2019 | Redaktor
Zatrzymali podpalacza

fot. Policja

Policjanci ze Świecia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły w jednym z gospodarstw w gminie Świekatowo. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie 36-latka. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a do tego czasu musi się stawiać w komendzie na dozór.

Na terenie gminy Świekatowo (pow. świecki) w nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 marca) doszło do pożaru budynku gospodarczego, znajdującej się na terenie gospodarstwa rolnego. Wstępne ustalenia wskazywały, iż mogło dojść do podpalenia. Ogień zniszczył stodołę drewnianej konstrukcji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Skrupulatna praca kryminalnych ze Świecia bardzo szybko przyniosła efekt. Policjanci już w poniedziałek (4 marca) wytypowali i zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu świeckiego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, poprzez spowodowanie pożaru. Do tego okazało się, że niestosował się do zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd. Do tego funkcjonariusze udowodnili mu, że znęcał się nad konkubiną.

Wobec 36-latka prokurator zastosował dozór policji, zobowiązując go do stawiennictwa w komendzie oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: Policja

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor