POLICJA 997 14 cze 11:26 | Redaktor
Zderzyły się dwie hulajnogi. Kobieta trafiła do szpitala, mężczyzna był nietrzeźwy

fot. ilustracyjna. policja

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na terenie miasta. Jak ustalili mundurowi, kierujący hulajnogami elektrycznymi zderzyli się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Do zderzenia dwóch hulajnóg elektrycznych doszło na ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, kierujący jednośladami, zderzyli się czołowo podczas manewru wymijania. Oboje przewrócili się na chodnik. Kierująca hulajnogą 21-latka skarżyła się na ból nogi. Dlatego wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która zawiozła ją do szpitala.

Policjanci podczas rozmowy z 30-latkiem, jadącym drugim jednośladem, wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego. 30-letni mieszkaniec Świecia odpowie za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara aresztu albo grzywna do 30 tys. złotych.

 


źródło: KPP w Świeciu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor