POLICJA 997 18 maj 14:14 | Redaktor
Zdewastowali wiatę na Wojska Polskiego. Grozi im do pięciu lat

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Jeden będzie dodatkowo odpowiadać za kradzieże sklepowe.

Po godzinie 23.00 dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o uszkodzeniu wiaty przystankowej na ulicy Wojska Polskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że trzech sprawców kieruje się w stronę osiedla Kapuściska. Na miejsce został skierowany patrol. Dołączył do nich również patrol kryminalnych.

Funkcjonariusze zauważyli opisywanych sprawców na wysokości ulicy Wojska Polskiego 20. Mężczyźni zostali wylegitymowani i zatrzymani. Jeden z nich posiadał przy sobie klucz do kół, a drugi miał skaleczoną dłoń. Policjanci sprawdzili zdewastowany przystanek. Okazało się, że wiata ma wybite szyby. Dwóch 32-latków oraz 41-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty. Cała trójka odpowie za uszkodzenie mienia - grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jednemu z 32-latków śledczy udowodnili kradzieże. Okazało się, że mężczyzna pod koniec kwietnia okradł jeden z marketów. Podejrzany ukradł piwa, szlifierkę oraz wiertarkę. W tym samym czasie ukradł też piwa z jednej ze stacji paliw w Bydgoszczy. Podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

kom. Przemysław Słomski, zespół prasowy KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor