POLICJA 997 15 cze 10:18 | Redaktor
Żelazny komisarz. Nasi policjanci na podium mistrzostw w triathlonie

Komisarz Marek Kowalczyk został wicemistrzem Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman. Tuż za nim uplasował się sierżant Piotr Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W sobotę (8 czerwca) w ramach Triathlon Mietków odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman, które objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięli udział również dwaj funkcjonariusze z garnizonu kujawsko-pomorskiego. Obaj nie zawiedli i możemy być z nich dumni.

Komisarz Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zdobył tytuł wicemistrza Polski na tym dystansie. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 475 metrów, 22,5 kilometra jazdy rowerem oraz do przebiegnięcia 5,25 kilometra. Mistrzem Polski został starszy posterunkowy Bartosz Sarbak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a na trzecim miejscu podium uplasował się sierżant Piotr Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w  Toruniu. Natomiast wśród kobiet mistrzynią została aspirant Katarzyna Sammler z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, druga była starsza aspirant Sylwia Szpocińska  z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a trzecia starsza posterunkowa Natalia Nikiel z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Źródło i foto: Policja