POLICJA 997 18 mar 2019 | Redaktor

Na ul. Jacewskiej w Inowrocławiu w niedzielę (17 marca) auto potrąciło kobietę na pasach. 72-letnia piesza zmarła w szpitalu.

Do wypadku doszło po zmroku. Jadąca samochodem marki Fiat Panda 55-letnia kobieta, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście 72-letnią pieszą. Na skutek obrażeń ranna zmarła w szpitalu.

Z kolei policjanci z Kruszwicy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło w miejscowości Bródzki (gmina Kruszwica). Policja została powiadomiona o zdarzeniu w sobotę (16 marca ) około godz. 15.45. Kierujący samochodem marki Mazda uderzył w przydrożne drzewo. Obrażenia ciała doznał 19-letni pasażer pojazdu, którego śmigłowiec LPR zabrał do szpitala.

Policja apeluje: „Podróżujmy z dozwoloną prędkością i dostosowaną do warunków jazdy. Zmieniająca się w ciągu doby pogoda, wcale nie ułatwia poruszania się po drogach. Apelujemy do kierowców, aby zwalniali przed przejściami dla pieszych. Natomiast przypominamy pieszym, aby przekraczali jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, ale też kierowali się zasadą ograniczonego zaufania wobec kierujących”.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor