POLICJA 997 6 sie 2022 | ak
Złodziej roweru wpadł w ręce policjantów ze Szwederowa. Pomógł monitoring

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży. 34-latek przywłaszczył rower stojący przy jednym ze sklepów na Wzgórzu Wolności. W namierzeniu złodzieja pomogły kamery miejskiego monitoringu.

W czwartek (4 sierpnia) po godzinie 21:00 policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed sklepu przy ulicy Biziela w Bydgoszczy.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na chwilę pozostawił niezabezpieczony rower przed sklepem, aby szybko zrobić zakupy. W tym czasie sprawca wykorzystując jego nieuwagę ukradł rower.

Funkcjonariusze przejrzeli monitoring sklepu, gdzie na jednej z zewnętrznych kamer został zarejestrowany sprawca kradzieży. Na nagraniu było widać jak mężczyzna wsiada na rower i odjeżdża w kierunku ulicy gen. Grzmota-Skotnickiego. Policjanci przekazali rysopis dyżurnemu, a następnie opatrolowali okoliczne ulice. Niestety sprawcy nie napotkali.

Następnie kryminalni wrócili do komisariatu. Tam, będąc w pomieszczeniu dyżurnego, zauważyli na podglądzie kamer miejskiego monitoringu sprawcę, który przemieszczał się rowerem po płycie Starego Rynku. Mężczyzna jechał w kierunku ulicy Mostowej.

Policjanci natychmiast powiadomili o tej sytuacji patrole znajdujące się w centrum miasta. Chwilę później jeden z patroli namierzył i zatrzymał mężczyznę na ulicy Gdańskiej. Zatrzymany był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Obezwładniony 34-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Przestępstwa tego dokonał w warunkach recydywy, co wiąże się ze znacznie wyższą karą. Skradzione mienie wróciło do właściciela.

 

źródło:  KWP Bydgoszcz, nadkom. Przemysław Słomski

ak Autor