POLICJA 997 27 lut 2019 | Redaktor
Zobacz jak policjant po służbie zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę [WIDEO]

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie, w czasie wolnym, zatrzymał kierowcę, który stwarzał poważne zagrożenie na drodze. Okazało się, że w organizmie miał blisko 0,9 promila alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

We wtorek (26.02.2019) przed północą Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie nadkomisarz Piotr Czajkowski wracał do domu, gdy zauważył, że jeden z uczestników ruchu stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Jadący oplem kierowca nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy i stworzył niebezpieczeństwo podczas mijania innego kierowcy.

Komendant natychmiast zawiadomił o zajściu dyżurnego jednostki, a sam, jadąc za astrą, zatrzymał kierującego dając mu światłami znak, by ten się zatrzymał. Mężczyzna po zatrzymaniu się wysiadł i na pytanie o stan trzeźwości oświadczył beztrosko, że wypił „tylko ćwiarteczkę".

Gdy 49-latek zorientował się, że ma do czynienia z policjantem chciał uciec i kontynuować jazdę, został jednak obezwładniony i zatrzymany. Po chwili na miejscu pojawił się umundurowany patrol prewencji, któremu Komendant przekazał zatrzymanego.

Badanie alkomatem potwierdziło, że mieszkaniec powiatu płockiego jest nietrzeźwy. Miał blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Czeka go zarzut prowadzenia pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia bez uprawnień. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, konieczność zapłaty wysokiego świadczenia pieniężnego i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor